Futboll

Gjilani fiton miqësoren me Schaffhausen-in

Ndeshja është përcjell nga një numër i konsiderueshëm i shqiptarëve në Zvicër

Skuadra e Gjilanit ka triumfuar në miqësoren ndaj Schaffhausen me rezultat 0:2, shkruan albinfo.ch.

 

Goli i parë është shënuar që në minutën e parë nga Jackson Ferreira, derisa në minutën e 18-të ka shënuar Gerhard Progni.

 

Ndeshja është përcjell nga shumë shikues shqiptarë në Zvicër, duke përkrahur dy skuadrat në fushë, derisa rezultati ishte në plan të dytë.

 

Kjo miqësore u zhvillua kur Superliga e Kosovës dhe ligat zvicerane janë në pushim për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve.

 

Raportin e zgjeruar nga gazetarët e albinfo.ch, që ishin në vendngjarje mund ta lexoni nesër.

Skuadra zvicerane Schaffhausen bënë pjesë në garat e Challange League (Ligën e Dytë).

© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch
© 2019 Albinfo.ch