Fotolajmi

Fotolajm: Xhaka feston me fanellën e Jasharit

Granit Xhaka zgjodhi një mënyrë të veçantë për të festuar ndaj Serbisë

Granit Xhaka u tregua një lider i vërtetë në ndeshjen ndaj Serbisë, ku helvetikët fituan 3:2 dhe u kualifikuan tutje.

Xhaka është kapiten dhe u zgjodh lojtar i ndeshjes, shkruan albinfo.ch.

Pas ndeshjes ai zgjodhi të festojë me fanellën nr 26 të futbollistit tjetër shqiptar te Zvicra, Ardon Jashari. Ai nuk ka luajtur asnjë minutë në këtë Botëror.