Futboll

FC Kosova Zürich dominon lojën me FC Wohlen, por rezultati mbetet 0 : 0

FC Kosova Zürich : FC Wohlen, 0: 0. "Mund të thuhet se "falëm" 2 pikë, por faji na takon ne sepse nuk shënuam"

FC Wohlen erdhi në vendin e duhur si kandidat për ngjitje në Grupin 3. Edhe sot ishte e mrekullueshme të luash në një sfond kaq mbresëlënës për ligën e parë.

FC Kosova punon shumë për të ofruar atë që tregon në fushë në çdo fundjavë. Ekipi është i shëndetshëm dhe, nëse është e nevojshme, mund të zëvendësohen të gjithë në ekip dhe kështu të vazhdohet loja. Pavarësisht se kush është kundërshtari!

Kësaj here ka munguar pothuajse plotësisht mbrojtja që ka luajtur gjithmonë në lojët e fundit.

Kapiteni i pezulluar Rinor Avdili, mbrojtësi i majtë Endogan Adili, i lënduar, i djathti, Ali Aliji ka pësuar goditje në Köniz. Por zëvendësuesit e tyre e bënë punën e tyre të paktën po aq mirë dhe nuk u vunë re dështime.

Valentino, i cili fitoi thuajse çdo duel në qendrën e mbrojtjes, nuk e la Bujar Ajetin të dështonte në mbrojtje dhe sillte një krosim pas tjetrit në sulm, Anti Renia nga e djathta, ishte gjithmonë i gatshëm në mbrojtje dhe në sulm për veprime të rrezikshme.

Loja ishte mahnitëse, ne ishim në gjendje të impononim lojën tonë. Kundërshtari priste dhe ishte tepër defansive për një lider, por ne kemi dominuar shumë ekipe dhe kështu Wohlen duhej të përshtatej me ne.

Kishim përparime shumë të mira, kombinime të shkëlqyera që na dhanë shumë shanse. Fatkeqësisht ka munguar pasimi i fundit apo rruga e fundit që nuk ka mjaftuar për të arritur golin.

Në pjesën e dytë ne vazhduam dominimin. Fatkeqësisht, si në pjesën e parë, shanset nuk u arrit të jetësohen. Fatkeqësisht, kështu ishte gjatë gjithë pjesës së dytë, ne luajtëm në pjesën e fushës të kundërshtarit, por nuk shënuam.

Pas kornerit të fundit që patëm, topi u fut papritur në gol, të gjithë brohoritën! Fatkeqësisht, fishkëllima për gol, nuk erdhi. Gjyqtari konstatoi se topi është prekur me dorë.

Mund të thuhet se “falëm” 2 pikë, por faji na takon ne sepse nuk shënuam.

Dy futbollistë të kombëtares shqiptare që na mbështesin si klub kanë  vizituar ndeshjen e madhe. Një falenderim i madh për kapitenin e Grasshopper Club Amir Abrashi dhe Emir Lenjani. FC Kosova uron Labinot Osmanin dhe bashkëshorten e tij për lindjen e fëmijës dhe uron shëndet dhe lumturi.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI