Lajme

Embolo nuk e festoi golin, pasi ka lindur në Kamerun

Zvicra e ka nisur në mënyrë perfekte pjesën e dytë ndaj Kamerunit.

Para pak minutash, helvetikët kanë kaluar në epërsi 1:0 me golin e Breel Embolos (48’), pas asistimit të Xherdan Shaqirit, përcjell albinfo.ch.

Zvicra dhe Kameruni e kanë mbyllur baras 0:0 pjesën e parë, në ndeshjen hapëse të Grupit G në Botërorin e Katarit.

Ndeshja ishte tejet e baraspeshuar përgjithësisht, por Kameruni kishte rastet më të rrezikshme.

Përfaqësuesja afrikane pati dy tentime në portë, ndërsa Zvicra ende asnjë.

Goli VIDEO