Kosova

Dy të vdekur dhe 783 raste pozitive me Covid-19

Sot në Kosovë kan humbur jetën dy persona nga Covid-19 dhe janë shënuar 783 raste të reja pozitive.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit janë vaksinuar 80 qytetarë me vaksinën anti covid.

Kurse numri total i rasteve aktive në vend është 5.561./Albinfo.ch/


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI