Kosova

Dënohet Rumania pas thirrjeve provokuese kundër Kosovës

UEFA ka dënuar Rumaninë pas ndeshjes me Kosovën ku pati thirrje diskriminuese nga tifozët dhe pati ndërprerje të lojës pas mesazhit “Kosova është Serbi”.

Federata rumune ka publikuar vendimin ku tregohet se ka marrë një gjobë prej 51 mijë eurosh dhe një ndeshje si vendase pa shikues, shkruan Koha.net.

Ndeshjen kundër Andorës që do të luhet muajin tjetër në kuadër të “Euro 2024”.

UEFA ka dënuar ashpër edhe mesazhet provokuese, përcjell albinfo.ch.